Zkoušky Sorbonna

Sorbonnovy vykonané zkoušky

 

Datum

Zkouška

Místo

Rozhodčí

 Typ

 26.10.2009

ZOP

Hradec Králové

Jana Svobodová

zkouška ovladatelnosti psa
(poslušnost+cviky skupinové a speciální)

 5.11.2006

 BH

 Pardubice-Nemošice

 Luboš Jánský

mezinárodní zkouška z poslušnosti(poslušnost+skupinové a speciální cviky)

 

Sorbonne a jeho výcvik :

 

Se Sorbonnem jsme se vždy věnovali především výcviku klasické poslušnosti, a to včetně aportu a překonávání nejrůznějších překážek.
Už od malého štěněte udivoval okolí svou totální ovladatelností, tvárností  a učenlivostí. Přitom ovšem neztratil nic ze své rozhodnosti a samostatnosti, pokud je zapotřebí.

Sorbonne je všestranný pes, pracuje s nadšením a vyniká velikou chutí k práci.(viz video)

Sorbonne je snadno ovladatelný ve všech situacích, nepronásleduje divokou zvěř a nehoní ani jiná zvířata, i přes svůj silně vyvinutý lovecký instinkt.
V praxi bylo nesčíslněkrát potvrzeno, že ani smečkou ostatních psů se nikdy nenechal strhnout k pronásledování či jiným nežádoucím činnostem.

 

Je odvolatelný od jakéhokoliv, byť i velmi silného podnětu a byl mým nenahraditelným společníkem při výchově Rebela, kterému byl opravdu skvělým „učitelem“ a „příkladem“.
Díky Sorbonnovi byla pro mne Rebela výchova velmi jednoduchá a snadná.
 

V současné době mě skutečně velmi mrzí, že jsme svého času nepovažovali za důležité účastnit se nejrůznějších výkonnostních zkoušek a že jsme tak Sorbonnovi v podstatě znemožnili prokázat oficiálně své pracovní kvality, ačkoliv vždy měl a stále má velký pracovní potenciál.
Nicméně, i přes tuto naši vyslovenou nečinnost v této oblasti, se Sorbonne může pochlubit  dvěma zkouškami, a to mezinárodní zkouškou z poslušnosti BH a zkouškou ZOP, které obě složil vždy s vysokými bodovými hodnoceními.
 

Se Sorbonnem už nyní cvičíme poslušnost pouze na „udržování“ a především proto, že on sám si cvičení vyžaduje a dělá mu to radost, což mě velice těší, protože z toho je jasně vidět, že i ridgebackovi může být práce příjemná a může cvičit s radostí.