10.11.2013 – Rebelův fantastický úspěch !

V neděli se v ZKO Rakovník konal prestižní stopařský závod Ottův pohár – Král stopařů Křivoklátska 2013.
Sešlo se nevídaných 25 stopařů z celé republiky, včetně účastníků kvalifikací a Mistrovství stopařů ČR. Konkurence byla obrovská.
Závod je o to složitější, že v jeden den musí pes vypracovat 2 stopy, na dvou různých terénech. Obě stopy byly hodinové, ve tvaru písmene „R“ – 5 úseků, 4 lomy, 3 předměty. Terény rozhodně nebyly jednoduché, šlo o podmítku s poházeným hnojem a uvláčenou těžkou hlínu, o to víc, že na druhou stopu na hlíně nám začalo silně pršet. Každou stopu posuzoval jiný rozhodčí.
Rebel prokázal naprosto skvělou připravenost, na obou stopách pracoval bez chyb. Strašně mě potěšil, jakým způsobem vypracoval obě stopy, s chutí, s nízkým nosem, s absolutní přesností a koncentrací. Na obou stopách získal stejný počet bodů, což je známka, že je schopný pracovat na jakémkoliv terénu stejným způsobem. Oba rozhodčí byli opravdu velmi přísní, neodpustili sebemenší drobnost, žádný z účastníků nezískal plný počet bodů. Nám bylo sraženo pár bodíků za mírně pomalejší označení předmětů ..
Takže sečteno podtrženo – Rebel  tomto nelehkém závodě obsadil nádherné 2. místo ze všech 25 závodníků !!!!!
Úspěch je to o to větší, že první místo obsadil Mistr Republiky ČR 2012 p. Kinzl se psem Dargo Vepeden, což je opravdu úchvatný stopař, od kterého nás dělily pouhé 3 bodíky ! Další účastníci kvalifikací zůstali až daleko za námi :))
Toto je pro nás nádherná odměna na konci sezony za naše celoroční snažení a já jsem šťastná, že mám doma takového ridgebacka, který už několikrát dokázal, že je schopný měřit se s těmi nejlepšími..

        

 


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *